İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME


Ozemekspor.com'dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir.

İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecektir.

 

Satın almış olduğunuz ürün/ürünler de değişim/iade işlemini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

 

Tarafınıza gönderilen faturanın arka yüzünde bulunan Değişim/İade talep formunu (Değişim yapmak istediğiniz ürünün renk, beden ve numara bilgileri belirtmeniz ve imzalı olması kaydıyla) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.


Ürün, teslim alındığı zaman ki hali ile orijinal ambalajında ve de orijinal faturası ile birlikte gönderime hazır olmalıdır.(Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir.

 

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün değişimini ÜCRETSİZ KARGO avantajı ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.


Kavacık Mah. Otağtepe Cad. No:58 Beykoz/İSTANBUL Özemek Ticaret

 

Not: ÜRÜNÜN KUTUSU ÜRÜNE AİT OLUP ORİJİNALLİĞİ BİR BÜTÜNDÜR.KUTU ORJİNALLİĞİ BOZULMASI (DİREKT KUTU KOLİ BANTI İLE BANTLANARAK SADE BİR KUTU ŞEKLİNDE PAKETLENMEYEREK GÖNDERİLMESİ) DURUMUNDA ÜRÜN İADE/DEĞİŞİM MAALESEF KABUL EDİLMEYECEKTİR.

KARGO ŞİRKETLERİ ÜRÜNÜ PAKETLEYEREK GÖNDERMEMEKTEDİR.ÜRÜNÜ SİZİN PAKETLEYEREK GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR.


İadeniz Ozemekspor.com'un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlatılacaktır.

İadeniz onaylanması durumunda ürün ücreti, en geç 3 gün içerisinde iade edilir. (Banka kaynaklı gecikmelerden ozemekspor.com sorumlu değildir.)

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlere ait ürünlerin bedeli bankanız tarafından yine taksitli şekilde kredi kartınıza iade olarak yansıtılacaktır.

Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden ozemekspor.com sorumlu olmamaktadır.

Ayrıntılı bilgi için 0534 369 78 06 Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya [email protected] adresine E-mail atarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır.

 

ÜRÜN AMBALAJI HASARLI İSE NE YAPMALIYIM?

Kargo firması tarafından elinize ulaştırılmış olan tüm ozemekspor.com gönderilerini teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Hasarlı ya da Ambalajı Yırtılmış olan gönderileri "Kargo Firması Görevlisine" tutanak tutturarak teslim almayınız. Hasarlı ya da Ambalajı Yırtık olarak teslim aldığınız tüm gönderilerde sorumluluk alıcıya ait olacaktır.

Tutanak tutturulan gönderilerde, tüm işlemler ozemekspor.com ekibi tarafından yürütülecek ve yeni ürününüz en kısa sürede size ulaştırılacaktır.

 

ÜRÜN KUSURLU İSE NE YAPMAM GEREKİYOR?

Ozemekspor.com kaynaklı , yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb.. şeklinde ki gönderimleri, ürünü hiçbir şekilde kullanmadan ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybettirmeden, ürünün size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde kargo ücreti yansıtılmadan değişim/iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi kabul edilmemektedir. Aynı zamanda yine kusurlu olarak gönderilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

ÜRÜNLERİN GARANTİ SÜRESİ NE KADAR?

Ozemekspor.com'dan aldığınız tüm ürünlerde garanti süreleri ve şartları üretici / distrübütör firma prosedürlerine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri Hizmetlerinden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirisiniz.

 

E-mail                   : [email protected]

Müşteri Hizmetleri  : 0534 369 78 06